Čo nám všetkým dal kurz KOUČ 104 hod.?

12.10.2020

Absolútne fantasticky, profesionálne vedený kurz Kouč 104 bol pre nás zúčastnených skvelým uvedomením a transformáciou. Mnohí sme načreli hlboko do zaužívaných procesov, stereotypov a učili sa aplikovať zásady komunikácie s rôznymi ľuďmi ako aj jednotlivé kompetencie, bez ktorých sa žiaden kouč nepohne.

Som nesmierne rada, že som si zvolila práve Power Coaching. Kurz bol skutočne intenzívny a do hĺbky sme sa venovali postaveniu základných poznatkov z psychológie ohľadom diagnostiky osobnosti, komunikácie, hodnôt, spätnej väzby a mnohých ďalších. Veľmi oceňujem, že to bolo podporené príkladmi z každodennej praxe a najmä mnohými praktickými nácvikmi, aby sme poznatky dokázali využiť ako nástroj pre lepšiu komunikáciu a kvalitné zvládnutie koučingového procesu a samotného koučingového rozhovoru. A najmä to aj v nás samotných podnietilo zmenu pohľadu na vzťahy, na ľudí.

Pýtala som sa aj ostatných študentov na našom kurze, čo najhodnotnejšie si z neho odnášajú? Zhodne všetci potvrdili množstvo poznatkov, podaných profesionálnym a zároveň inovatívnym motivačným spôsobom. Ďalej dôraz na prepojenie s praxou, čo nám všetkým pomohlo k utvrdeniu teoretických poznatkov a tiež budovaniu sebadôvery, že dokážeme po kurze koučovať. A ešte oveľa viac:

„Dalo mi to iný pohľad na seba a uvedomenie, že každý človek si vie pomôcť sám. Niekedy možno len potrebuje trochu nakopnúť...koučingom.“ (Alex)

„Najmä neradiť! Každý jedinec má svoju cestu, my mu ju máme len pomôcť nájsť.“ (Veronika)

„Netreba sa vŕtať v negatívnych veciach. Stačí sa zamerať na pozitívny cieľ, čo chceme dosiahnuť a dostaneme sa tam rýchlejšie.“ (Julka)

„Myslela som, že najväčšie uvedomenia sa dejú počas hodín na kurze, no tie skutočné prichádzali každý deň, keď som opustila brány Powercoachingu. Keď sa ráno budím z otázkami, ale slovo „prečo“ sa mení na „ako“. Keď slovo „neviem“ má zrazu iný význam. Keď najväčší nepriateľ sa stáva mojim učiteľom. Keď slzy neznamenajú bolesť, ale úľavu. Keď „cesta je cieľ“ nie sú len slová...“ (Lucia)

Ja len dodám, že každý malý krok sa počíta...a vedie k veľkému cieľu. Len treba kráčať vytrvalo ďalej.

Som vďačná za množstvo úžasných ľudí, ktorých som na kurze spoznala. Som vďačná za individuálny, vysoko profesionálny prístup s príjemnou štruktúrou, názorným vysvetlením a kreatívnou, často aj hravou formou odprezentovania. A som vďačná za hlboké psychologické bezpečie, ktoré sa nám v skupine podarilo vytvoriť, a aj vďaka tomu verím, že si budeme v našej ceste k sebapoznaniu a kvalitnému koučovaniu pomáhať aj naďalej.

A na záver, po uvoľnení napätia a zvládnutí skúšok, v krásnej eufórii, že sme dosiahli určitú métu a spravili krok k pozitívnemu rozvoju, si ešte rada zapožičiam slová p. Zorky Inky Grhoľovej, že „Koučing mení životy“. Tie naše už zmenil a sme na ceste ďalej, pripravení pokračovať a meniť životy aj ďalším. Stačí sa len spýtať inak J

Súvisiace kurzy

Neboli nájdené žiadne záznamy.