DEŇ ZDRAVIA PRE FIRMY

Spokojný zamestnanec = zdravý zamestnanec

VZŤAHY – TELO - MYSEĽ

Zdravie má priamy dopad na efektivitu Vašich ľudí. Ak nie sme vo fyzickej kondícii, psychickej pohode a trápia nás zdravotné problémy, naša aktivita klesá a v práci sme hlavou inde. Výkon v práci je podmienený tým, ako sa cítime a venujeme sebe vo voľnom a v pracovnom čase. Ak zamestnávateľ ukáže, že mu na jeho zamestnancoch záleží, odrazí sa to v ich lojalite, efektivite, ako aj dosahovaní stanovených cieľov.
Preto sme vytvorili jedinečný, zážitkovo-prednáškový, deň, ktorý vyskladáme podľa Vašich predstáv a našich odporúčaní. Radi pre Vás pripravíme VÁŠ DEŇ ZDRAVIA!

SPOLOČNE VYSKLADÁME VÁŠ DEŇ
Odborníci pod jednou strechou

Ako to funguje. Vyberiete si oblasti, ktoré by ste chceli u ľudí vo Vašej spoločnosti posilniť, ktorými by ste ich chceli odmeniť a ktoré by ich mohli zaujímať. Počas Vášho dňa zdravia sa Vám bude venovať tím odborníkov, venujúci sa jednotlivcom a súčasne budú prebiehať interaktívne prednášky. Každý si vyberie svoje a zúčastní sa toho, čo ho zaujme. Najradšej pripravujeme prednášky a zážitky na mieru. Ďalej Vám síce poskytneme náhľad možností, avšak fantázii sa medze nekladú a akékoľvek iné nápady radi pripravíme.

PREDNÁŠKY s priestorom pre DISKUSIU
EFEKTÍVNA PRÁCA – a ako to dosiahnuť?
 
Ľudia častokrát používajú vyjadrenia ako, v práci mám toho veľa, ostávam v práci dlhšie, aby som všetko stihol a aj tak mi práca neubúda a pod. Rozlišovanie priorít, zmanažovanie svojej práce, zameranie sa primárne na úlohy prinášajúce výsledky, byť schopný delegovať, vzbudiť zodpovednosť, motivovať a byť motivovaný. Lektori špecializovaní na túto oblasť, ktorí školia a koučujú priamo vo firemnom prostredí, Vám povedia, ako na to.
 
VYHORENIE – predchádzanie a symptómy 
 
Syndróm vyhorenia je dôsledok pracovného preťaženia a nedostatočnej regenerácie síl. Má niekoľko príznakov a môže mať až 3 štádiá. Dá sa mu však predchádzať. V prípade rozvinutého syndrómu vyhorenia existujú stratégie, ako s ním pracovať a postupne uvoľňovať stavy, ktoré ho sprevádzajú.
 
MUSÍME BYŤ V STRESE?
 
Nemusíme. Zmena uhľu pohľadu vie zmeniť naše myslenie. Stres je spúšťačom vzniku nezrovnalostí v našom tele a mysli. Zvládať záťažové situácie a stíhať všetko čo chceme. Ako to spraviť? Ako vnímať inak? Ako si užiť činnosti namiesto ich funkčného vykonávania?
 
VÝZNAM COACHINGU PRE RAST FIRMY VÝZNAM SPäTNEJ VäZBY - A AKO JU PODAŤ
 
Manažéri v súčasnosti musia plniť dve kľúčové úlohy: dosahovať ciele, za ktoré zodpovedajú a súčasne rozvíjať svoj tím. Business coaching je orientovaný na rozvoj a rast firmy. Základom je coachingový prístup, ktorý dosahuje zadané ciele firmy, rozvíja potenciál, vzbudzuje zodpovednosť za vlastné konanie a pozitívne vplýva na atmosféru vo firme, ako aj v súkromí zamestnancov.
 
VÝZNAM SPäTNEJ VäZBY - A AKO JU PODAŤ
 
Dostávame sa do začarovaného kruhu. Strach dať spätnú väzbu, neschopnosť prijať spätnú väzbu a časté opomínanie pozitívnej spätnej väzby. Spätná väzba predstavuje komunikáciu, ktorá posúva ďalej, je prevenciou pred vznikom problémov, nedorozumení a pokazení vzťahov. Kedy je nevyhnutné ju dávať? Ako ju podať aby nás druhý prijal? A aké sú účinky pozitívnej spätnej väzby?
 
WORK-LIFE BALANCE
 
V dnešnom uponáhľanom svete hrá veľkú rolu čas, ktorý si nie každý z nás vie ideálne naplánovať. Ako dokázať nastaviť rovnováhu v živote a ako postupovať aby sme si vždy vedeli nájsť čas na priateľov a rodinu?
 
NESLADÍM
 
Prednáška ohľadom dopadu cukru na náš výkon a psychické a fyzické zdravie. Začarovaný kruh a ako z neho von. Benefity z nesladenia vs účinky cukrenia. Zakladateľky konceptu „Nesladím“ Vás prevedú touto témou, predstavia Vám svoje programy a skúsenosti odvážlivcov, ktorí jedia sladké, ale nesladia.
 
AKUPUNKTÚRA
 
Akupunktúra sa už stáročia využíva ako prevencia a liečba a jej pozitívne účinky na organizmus potvrdzuje aj fakt, že ju využíva približne tretina ľudstva. O tom, ako akupunktúra funguje, prebieha a aké sú jej účinky, Vám porozpráva akupunkturista s dlhoročnou praxou.
 
ENERGIA JEDLOM

Telo aj myseľ potrebujú výživu. Nesprávne zvolená strava nemá dopad len na naše fyzické zdravie, ale aj rýchlosť myslenia. Niekedy stačí malá zmena, s veľkým výsledkom. O tom, ako získať energiu, bystrosť a sýtosť sa porozprávame s erudovaným poradcom.

 
MINDFULNESS
 

Ako byť mysľou pri tom, čo práve robíme? Účinky sprítomnenia sa a bytia v prítomnom okamihu majú jedinečný, pozitívny dopad na našu spokojnosť. Ak sme v sústredení sa na činnosť, ktorú práve robíme, sme spokojnejší, pozornejší, efektívnejší a šťastnejší. Náš pracovný výkon stúpa a náš voľný čas je hodnotný a načerpáva nás energiou.

ZÁŽITKY NA VLASTNEJ KOŽI

FYZIOTERAPIA

Každodenné sedenie, málo pohybu a nezdravé držanie tela môžu skôr či neskôr začať spôsobovať bolesti. Človek je následne nesústredený a nervózny. Individuálny prístup fyzioterapeutov umožní každému zúčastnenému osobitne poskytnúť náhľad na jeho súčasný zdravotný stav a odporúčania k prevencii, prípadne liečbe.

MASÁŽ

A jej priamy efekt na naše zdravie. Dvojitý účinok – uvoľnenie tela a mysle. Účastníci si budú môcť urobiť chvíľku len pre seba a priamo vyskúšať účinky masáže, pod vedením jedného alebo viacerých erudovaných masérov.

IRIS DIAGNOSTIKA – diagnostika zdravotného stavu z očnej dúhovky

Odborník z pohľadu na Vašu dúhovku zhodnocuje zdravotný stav jednotlivých orgánov. Účastníci si ju budú môcť vyskúšať na vlastnej koži. Irisdiagnostika poukazuje na slabé miesta v tele, dispozície k ochoreniam, dokáže odhaliť problémy z minulosti a spozorovať stavy, ktoré sa môžu zhoršiť v budúcnosti.

KOUČING

Individuálne konzultácie s profesionálnymi koučmi. Koučing pozerá do budúcnosti, je zameraný na cieľ a dosahovanie výsledkov. Nič nie je nemožné. Klient sa vie posunúť v akejkoľvek oblasti. Otvára sa v ňom skrytý potenciál a stáva sa sám tým najlepším expertom na svoj život.

VYŠETRENIE METABOLIZMU A DIAGNOSTIKA TELESNEJ STAVBY

Pomocou špeciálnej diagnostickej váhy v priebehu niekoľkých minút dostanete analýzu Vášho tela. Podiel telesného tuku, svalovej hmoty, minerálov, nutričnú diagnózu, zdravotnú diagnózu, telesná vyváženosť a sila, telesná zdatnosť a.i. Odborník Vám vysvetlí aktuálny stav a dodá odporúčania.

AROMATERAPIA

Sila prírodných vôní na našu psychiku. Každá vôňa má na nás vplyv a niečo lieči. Pri správnom výbere ju vieme použiť k zlepšeniu fyzickej, psychickej a duševnej pohody. Účastníci si budú môcť vyskúšať vplyv vôní , akým spôsobom na nich môžu pozitívne vplývať a ako ich vedia využiť.

JÓGA

Účastníci budú môcť na vlastnej koži prežiť zážitok pohybu, koncentrácie a upokojenie myšlienok. Pod vedením skúseného jogína sa dozvedia, ako vplýva jóga na našu harmóniu a zlepšuje fyzickú kondíciu.

TRÉNING NA MIERU

Za účasti trénera si budú môcť účastníci vyskúšať, aké je to cvičiť s trénerom, v čom je pridaná hodnota a význam individuálneho prístupu.

TANEC A ENDORFÍNY

Tanec umožňuje nájsť sa a zároveň opustiť v rovnakom čase. Pri tanci máme radosť, cítime príliv energie a súčasne poskytujeme telu aj mysli elixír vitality. Účastníci si budú môcť zatancovať a naučiť sa kroky z rôznych tanečných štýlov.