Kde teda robia muži chybu, v tom aby zaujali zaujímavú ženu?

01.11.2018

Muž a žena, ich vzťah, ako byť spokojný vo vzťahu. Toto sú večné témy a otázky. A dnes sa k nim možno pridáva aj otázka, ako vôbec mať vzťah a ako zaujať tú správnu ženu či toho správneho muža.

V našich zemepisných šírkach je to tak, že muž prejavuje aktivitu a žena si z toho veľkého množstva ponúk vyberá. Sú však aj ženy, ktoré toto zvádzanie robia veľmi rafinovane. Mužské vzorce v našej kultúre sú veľmi podobné. Muž hľadá ženu, najlepšie, aby mohla byť matkou jeho detí. Mala by dobre a zdravo vyzerať, musí byť krv a mlieko. U mužov to neplatí. Nie je pravdou, že muž musí dobre vyzerať, aby mal najlepšie samice. Mnohí chlapci si myslia, že musia mať fantastické svaly. Mnohí muži také nemajú a majú okolo seba najlepšie ženy. Muž dokonca nemusí byť ani majetkovo solventný, aby mal skvelú ženu. To sú takéto bežné omyly v myslení mužov.
Žena to má v podstate veľmi jednoduché. Stačí, aby bola krásna a potom má už pomerne široké portfólio mužov, ktorí o ňu začnú prejavovať záujem. Ak sa vie ešte predať, tak to má vyhraté. My muži totiž sledujeme dámy vizuálne. Ženy sa pozerajú na niečo iné, povedzme na charizmu a osobnosť. Je to niečo navyše. Teda zmes inteligencie, humoru a nejakého osobného vyžarovania. Muži využívajú niekoľko psychologických poznatkov ako napríklad princíp nadhodnocovania. Máme totiž tendenciu neznámeho človeka nadhodnocovať. Niektorí ľudia sú prirodzene charizmatickí a majú to dané prirodzene. Odmalička si všímajú, že je o nich väčší záujem, ale nevedia, prečo je to tak. Avšak tá charizma sa dá do určitej miery aj naučiť.

Celý rozhovor s Tomášom nájdete v časopise Evita

Súvisiace kurzy

Neboli nájdené žiadne záznamy.