Mária si vyskúšala stretnutie s koučom: Toto je riešenie, ak si chcete dať život do poriadku

11.06.2019

Človek je veľmi zvedavý tvor, ktorý rád objavuje. Musím sa priznať, tiež som zvedavá a rada objavujem nielen nové miesta, ale aj nové informácie. Jedného dňa som dostala príležitosť zúčastniť sa koučing sedenia, ktoré ma natoľko fascinovalo, že vám o tomto zážitku chcem napísať pár riadkov.

Niektorí poznáte alebo ste zažili návštevu u psychológa. Pýtala som sa samej seba, bude aj toto podobný zážitok? Čo to vlastne je koučing v praxi?

Pri koučingu je dôležité miesto, na ktorom sa stretne kouč s klientom. Miestnosť by mala byť svetlá, vzdušná a mali by ste sa tam cítiť dobre. Moje prvé koučing sedenie som absolvovala v príjemnej miestnosti, v ktorej bol pohodlný gauč. Takže som sa cítila naozaj fajn.

Čo bolo pre mňa nesmierne dôležité bol fakt, že koučka, ktorú som si vybrala, mi bola veľmi sympatická. Toto je podľa mňa veľmi podstatné, aby ste si vybrali kouča, ktorý na vás dobre zapôsobí a myslíte si, že by vám mohol rozumieť.

Samotná koučka sa ma na začiatku koučing sedenia opýtala, čo by som chcela riešiť. Dostala som sa do takého bodu, v ktorom je nutné si dobre premyslieť  odpoveď. Veľmi som váhala, no nakoniec som sa rozhodla, že budem riešiť to, čo ma aktuálne trápi najviac.

Každý si môže vybrať problém, ktorý ho aktuálne, ale aj dlhšie zaťažuje, či trápi. Koučing sedenie je naozaj výborná forma, ako si dať život do poriadku. Hlavne si treba uvedomiť, že koučing sedenie nie je o koučovi, ale o vás. Kouč sa vás síce pýta otázky, odpovede ale musíte hľadať v sebe. Kouč vám neradí ani nehľadá riešenia za vás. V tomto vidím veľké plus koučingu. Odpovede hľadáte v sebe, vo svojej hlave, myšlienky si upratujete sami. Úlohou kouča je vás len nasmerovať určitými metódami tak, aby ste po koučing sedení v sebe videli, cítili zmenu. Mali ste potrebu zmeniť to, čo sa vám nepáči, to, čo cítite, že by ste zmeniť chceli.

pokračovanie článku /dojmyzkoučingu/

Súvisiace kurzy

Neboli nájdené žiadne záznamy.