Peter chcel rozbehnúť vlastný e-shop, prišlo vyhorenie: Nevzdal sa a našiel riešenie, pozrite sa, čo mu pomohlo

11.04.2019

Stalo sa vám, že v živote riešite neustále povinnosti, na ktoré nemáte čas? Neviete, ako danú situáciu alebo problém vyriešiť, tak ju radšej odkladáte na neurčito? Poznáte to, odložím to na zajtra alebo na budúci týždeň, ale v konečnom dôsledku to odložíte na neurčito.

S týmto pocitom viny a výčitkami potom bojujete z týždňa na týždeň, a ste v situácii, kedy ste stále viac demotivovaný niečo urobiť. Poviete si, veď už teraz je neskoro, tak budúci týždeň bude neskoro len o trošku viac. Nakoniec každý deň čelíte kope iných povinností a k tomu sa ešte objavia aj nečakané udalosti. Samozrejme si tiež premyslíte, ak máte chvíľku voľna, radšej ju venujete rodine, lebo rodinu máte na prvom mieste.

Zrazu zistíte, že sa vám povinnosti nahromadili a máte výčitky: „Prečo som to zase nespravil, veď som mal toľko príležitostí, keby som to konečne dokončil, nemal by som teraz výčitky; keby som využil čas efektívne a zakaždým urobil aspoň kúsok, mohlo to byť dnes už dávno hotové.“ Povzdychnete si, že v tom predsa nie som sám, že v podobnej situácii sa ocitli aj iní ľudia.

Petrov príbeh

Už od začiatku roka som bol zamotaný v tejto situácii, stále som nestíhal vybaviť to, čo bolo treba. Až kým som nenavštívil s kolegom kurz, na ktorom sme si vyskúšali koučingovú metódu kolo rovnováhy. Ide o účinnú metódu, ktorá pomáha vyriešiť nejasné alebo komplexné témy a rozloží ich na menšie časti. Vďaka tomu sa zrazu človeku situácia vyjasní a z koučingu odchádza s podrobným plánom, ako dobehnúť zameškané veci alebo dokonca ich aj predbehnúť.

Pokračovanie článku: /celypribeh/