Prečo nezanedbať vzdelávanie počas leta

31.07.2020

Leto. Môže to byť kritické obdobie najmä pre študentov a ľudí, ktorí vykonávajú sezónne práce. Práve preto je dobré, keď je hlava stále v informáciách, bažiaca po nových veciach, aby sa na jeseň človek mohol s vervou a novými cieľmi vrhnúť do nových osobných projektov. Čo tak skúsiť naše online kurzy, ktoré si môžete vypočuť kedykoľvek a kdekoľvek?

          V lete, v období voľnosti a užívania si kvôli slnku a dovolenkám, sa neraz možno každému stane, že má pocit, akoby zároveň s horúčavami ustrnul niekde na pomedzí niečoho. Niektorí majú pocit, že až po lete by sa mal diať a pokračovať zabehnutý život. Je to kritické obdobie najmä pre študentov a ľudí, ktorí vykonávajú sezónne práce. Práve preto je dobré, keď je hlava stále v informáciách, bažiaca po nových veciach, aby sa na jeseň človek mohol s vervou a novými cieľmi vrhnúť do nových osobných projektov. Samozrejme, je nevyhnutné, aby si mozog nachvíľu odpočinul. No akonáhle ho začnú lámať negatívne myšlienky, čo ďalej so životom, alebo ak ho začnú napádať pocity až moc veľkého prázdna alebo nudy, vtedy je namieste stopnúť ho novým dovzdelávaním sa. Pomôžu najmä fresh veci, také, aké je leto. Svieže aj horúce, vzrušujúce a nabíjajúce energiou. Teda niečo, čo doteraz našu myseľ ešte nikdy nezamestnávalo.

         Ak sa ocitáte v bode, kedy zrazu pochybujete, či naozaj idete tou správnou cestou, online osobnostná diagnostika, ale aj online individuálny koučing je to pravé orechové, čo vás môže nakopnúť na úplne odlišné vnímanie seba samého a sveta, v ktorom žijete. Skúste sa znova re-identifikovať! Pomôže to odpovedať na otázky, som naozaj ten istý človek, ktorý bol pred 5 rokmi? Čo sa za ten čas zmenilo a kam by som mal ďalej kráčať?

         Leto je zároveň pre mnohé firmy vyčerpávajúce obdobie z hľadiska toho, že ľudia si berú dovolenky a na ich pozície prichádzajú brigádnici. Ak si to zoberieme z vyššieho hľadiska, sú to pre vás nové sily, názory, náhľady, povahy a tým  pádom aj zmeny. Sú to ľudia, ktorí neprišli len zastúpiť, ale aj poukázať na určité veci. Sú to určite väčšinou mladí ľudia, prichádzajú z novej generácie, s inými návykmi a treba si ich všímať. Vynikni! Myslenie „Out of the box“ je jeden z kurzov, ktorý vedúcim dokáže pomôcť pochopiť mládež a nových ľudí, a posunúť firmu o niečo ďalej. Pretože každý z nás, aj firmy, majú isté zaužívané  vzorce správania, myslenia, konania, ktoré sa po čase nevymykajú z komfortnej zóny, a tak firma beží po zabehnutých, no často už dávno vychodených, zablatených chodníčkoch. Takže milí manažéri, ak máte nudnú chvíľku počas cesty na dovolenku alebo počas dovolenky, určite odporúčam zakúpiť si online webináre, o ktorých si myslíte, že by mohli zmeniť napredovanie vášho biznisu. Expert v komunikácií je ďalším dobrým online kurzom, vďaka ktorému môžete po lete vniesť nového ducha do svojho pracovného pôsobiska. A nielen vedúci, ale aj zamestnanci a študenti. Základom dobrých vzťahov v živote, či už pracovnom alebo súkromnom, je umenie správnej komunikácie, umenie počúvať toho druhého a umenie empatie. Tieto tri piliere vám pomôžu predísť zbytočným hádkam a nedorozumeniam.  Naučíte sa na ňom nielen riešiť problémy na základe komunikačného modelu, ale aj ovplyvniť výsledok komunikácie vo svoj prospech, dokonca s praktickými príkladmi.

         Veľmi často  sa ale stretávame s tým, že ľudia trpia nedostatkom času. Po tejto kríze toho času bude ešte menej. Niektorí budú bažiť po novej práci, iní z veľkého množstva potenciálnych vecí, ktoré môžu zrazu robiť, nebudú vedieť, kam sa prv vybrať. To všetko v hlave a v rodinách vytvára zmätok. Ako teda nájsť tú rovnováhu v živote? Verím, že veľa z vás nemá dostatočnú stabilitu v plánovaní a dodržiavaní vecí, ktoré si stanovíte. Do cesty príde to a ono, čas uletel a nakoniec sa nám ani nechce začať s tým, čo sme pôvodne chceli. Ako si vytvoriť ten pevný harmonogram, ako sa v ňom zamerať na efektivitu, eliminovať stres a postupne vykonávať to, čo naozaj chceme? V tomto dokáže pomôcť náš Worklife balance kurz.

       Tu na tomto mieste: https://www.powercoaching.sk/kurzy-a-workshopy/?page=0 , je veľa iných kurzov, ktoré trafia práve tú nôtu, ktorej sa chcete už dlho zbaviť alebo sa len jednoducho naučiť, pochopiť alebo uchopiť do vlastných rúk. Témy ako strach, stres, vzťahy, čas alebo spokojnosť sú na dennodennom poriadku, tak prečo sa na ne nepozrieť bližšie, dovzdelávať sa v nich a začať jeseň s novou energiou? Pretože len ten, kto má informácie, sa vie správne rozhodnúť! Pekné leto plné osobného rastu vám všetkým želám!

 

Súvisiace kurzy

Neboli nájdené žiadne záznamy.