Rozhovor: Moja cesta k lektorovaniu

15.03.2019

Mgr. Silvia Langermann Vám v rozhovore pre Asociáciu lektorov pre kariérnych poradcov (ALKP) porozpráva, čo ju priviedlo k lektorovaniu.

Kto Vás doviedol k lektorovaniu?
K lektorovaniu som sa dostala prirodzene a postupne. Klienti na koučingových sedeniach sa chceli dozvedieť viac o rôznych témach a majitelia spoločností posunúť vlastné tímy ľudí aj formou školení na mieru.

Tvorí lektorovanie gro Vašej práce alebo rozkladáte sily aj do iných oblastí?
Môj celý pracovný týždeň môžem v krátkosti rozdeliť na aktivity: biznis koučing, lektorovanie, life koučing, partnerská poradňa a tiež pomoc v treťom sektore.

Čo Vám práca lektora dáva a v čom Vás naopak frustruje?
Čo si veľmi vážim na profesii lektora a kouča je fakt, že som prakticky donútená stále sa učiť a zdokonaľovať širokú paletu informácií. Z čoho som naopak niekedy smutná, je napríklad prípad, keď ma klient žiada o manipuláciu jeho tímu, čo je nepredstaviteľné.

Máte svoje rituály pred školeniami a po nich, ktoré Vám pomáhajú v práci?
Samozrejme, pravidelne sa na školenie pripravujem a po školení vyhodnocujem, sledujem aj spätnú väzbu účastníkov, ale nerobím to ako rituál. V osobnom živote mám rituály rada, či už  spoločnú modlitbu ráno, alebo spoločnú večeru s rodinou.

Čo by ste odporučili človeku, ktorý má lektorský talent, ale nevie na akú oblasť sa v školeniach zamerať?
Hlavne, aby mal lektor radosť z toho, že prednáša. Zameranie na určité oblasti súvisí s osobnosťou lektora, ale aj s jeho špecifikáciami. Každý by si mal nájsť oblasť, ktorá ho zaujíma, v ktorej sa cíti ako doma, pretože lektorovanie by malo byť prirodzené a nenútené.

Súvisiace kurzy

Neboli nájdené žiadne záznamy.