Žena, ktorá zvláda biznis aj rodinu: Vstáva o 4 ráno, toto je jej recept na úspech

09.01.2019

Je profesionálna koučka, úspešná podnikateľka a matka. V roku 2011 založila a je riaditeľkou spoločnosti Power Coaching s.r.o.

Silvia Langermann je žena, ktorá vzdeláva a posúva ľudí prostredníctvom koučingu vo všetkých oblastiach – od biznisu, bežného života až po vzťahy a partnerstvo. Venuje tiež sa osobnostným diagnostikám a vykonáva personálne audity v spoločnostiach. Je odbornou garantkou akreditovaného a medzinárodne certifikovaného kurzu Kouč 104 hod., ktorý vám umožní stať sa koučom. Pôsobí aj na univerzitnej pôde a v rozhovore vám prezradí svoj recept na úspech.

Po štúdiu psychológie na vysokej škole ste absolvovali kurz coach a táto oblasť vás natoľko zaujala, že ste sa rozhodli venovať jej úplne. Čím vás oblasť koučingu najviac zaujala? Prečo ste si vybrali koučing ako životnú cestu?

Od malička som túžila stať sa psychologičkou, čo sa mi nakoniec aj splnilo. Fascinovala ma ľudská myseľ, duša, sila myslenia, psychológia sveta a osôb. Na vysokej škole sme mali väčšinou teoretickú výučbu. Ja preferujem praktickú časť, skôr veci spravím, ako by som o nich mala len rozprávať. V Budapešti som úplne náhodou vyštudovala koučing. Obdivovala som na ňom, že okamžite vytvorí akciu. V koučingu sa nezaoberáte tým, čo je zlé, nevyhovárate sa, ale skúsite s tým niečo spraviť, zmeniť to. Snažíte sa nájsť pozitíva. Koučovanie je životná filozofia. Toto povolanie je pre mňa koníčkom, neviem si predstaviť, že by som robila niečo iné.

V úvode sme spomenuli, že ste nielen úspešnou podnikateľkou, ale aj matkou. Dá sa skĺbiť vedenie biznisu s rodinným životom? Ako sa dá vybudovať kariéra a ešte stíhať starostlivosť o deti?

Sú to dva faktory, ktoré ma neustále ovplyvňujú. Prvým je môj partner, ktorému vďačím za zázemie. Druhým faktorom je disciplína. Osobná a pracovná disciplína v živote je pre mňa veľmi dôležitá. Plánovanie a dodržiavanie režimu, ktorý mi vyhovuje, je pre mňa nevyhnutné. Vstávam napríklad o štvrtej ráno. Inak by to nefungovalo. Samozrejme prvých 30 sekúnd sa mi nechce vstávať (úsmev). Veľa práce dokážem spraviť ráno. Sebadisciplína u mňa neplatí len v práci, ale tiež v oblasti športu či stravovania. Ďalšiu vec, ktorú by som podotkla, je oddelenie pracovného a osobného života. Doma napríklad nemáme počítač ani televízor, jednoducho nepracujem z domu. Keď som v práci, tak sa naplno venujem práci.

V čom vám vedomosti z psychológie pomáhajú pri vašej práci profesionálnej koučky ?

Psychologické vzdelanie považujem za veľké plus. Zároveň sa mi podarilo získať manažérske vzdelanie,  ktoré využívam vo firmách, pri pracovnej psychológii, kde získané vedomosti využívam pri osobnostných diagnostikách, pri skupinovej dynamike. Používam napríklad rôzne formy dopytovania sa, na základe dotazníkov, vnímam to ako výhodu. Odlišujem sa od iných koučov kombináciou môjho psychologického a manažérskeho vzdelania, ktoré mi pri práci veľmi pomáha. Napríklad štýly vedenia ľudí získané z oblasti manažmentu mi uľahčujú moju prácu.

Čo je vlastne podstatou koučingu?
 
Koučing je proces, kde sa kouč pýta koučovaného otvorené otázky, ktoré smerujú do pozitívnej budúcnosti, zmeny stavu, ktorú chce dosiahnuť. Ide o interakciu medzi dvoma ľuďmi, kde kouč pomáha klientovi posúvať sa v živote ďalej. Kouč klientovi nič nediktuje. Pre mňa je koučing životná filozofia. Je to o tom zobrať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Nechať zodpovednosť klienta v jeho rukách. Napríklad aj moje dieťa, má šesť rokov, v niektorých veciach je zodpovedné samo za seba. Ak mu túto zodpovednosť nedám, zodpovednosť nikdy nezíska.


Pokračovanie článku si môžete prečítať na linku: https://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000138/1763705/Zena--ktora-zvlada-biznis-aj-rodinu--Vstava-o-4-rano--toto-je-jej-recept-na-uspech

Súvisiace kurzy

Neboli nájdené žiadne záznamy.