toggle menu

Power Kurzy

Už ste si niekedy kládli otázku, čím to je, že z niekoho je cítiť kľud, pokoj, radosť, a pritom sa potom spätne dozviete, aké veľké má starosti? Alebo čím to je, že niekto pôsobí nepríjemne už na prvý kontakt, je negatívny, a pritom sa mu nič také strašné nedeje?

Odpoveď je jednoduchá..

Pokiaľ zavediete týchto 10 jednoduchých rád do svojho života, stanete sa iným človekom. Poďme rovno na to.

  1. Nesústreďte sa sami na seba. V dnešnej dobe je trendom, že sa v 1.rade musíte sústrediť na seba samého a dostať sa do psychickej pohody, aby ste následne mohli fungovať aj pre ostatných. Avšak, čo keby sme niekedy použili úplne opačnú taktiku? Neľutujte sa a nepremýšľajte, čo všetko máte ťažšie a horšie ako druhí. Najviac šťastný človek môže byť, ak urobí radosť druhému. Je to čistá a nesebecká láska, ktorá vám pomôže byť šťastnejšími a pozitívnejšími ľuďmi. Takéto zmýšľanie zmení váš život k lepšiemu a stanete sa užitočnejší a radostnejší. Odporúčame, aby ste pestovali nesebecké ideály a zdravé optimistické myšlienky.
  2. Vyhýbajte sa prehnaným rozhovorom o problémoch. Čím viac sa totiž v mysli zaoberáme negatívnymi myšlienkami, hoci je to napríklad nepriazeň počasia alebo desivé správy z celého sveta, tým viac sa stávame zachmúrenými, depresívnymi a bez nálady.
  3. Neživte myseľ senzáciami, lacnými správami o priateľoch, susedoch, populárnych ľuďoch a pod. Vyhýbajte sa tlačovinám a bulvárom. Vaša myseľ je natoľko vzácna, že si nezaslúži byť živená týmto brakom. Zamestnajte myseľ užitočnými myšlienkami, rozvíjajte svoje znalosti napr. z oblasti prírody, biológie, fungovania svojho vlastného tela, poznávania sveta alebo svojho Boha. A najlepšie ak nebudete pozerať televíziu vôbec!
  4. Zamestnajte myseľ kvalitným čítaním. Čítanie rozvíja osobnosť, vyjadrovanie i chovanie. Avšak je dôležité, po akej knižke siahnete, či po beletrii, románoch alebo po hodnotných náučných knihách či pravdivých životných príbehoch, ktoré vás obohatia. Ak siahnete navyše po čítaniu duchovnej (ideálne po Biblii), rozvinie sa aj váš duchovný život a myseľ bude pozitívna a v dobrej nálade.
  5. Cvičte sa v striedmosti a sebaovládaní. Vo všetkých oblastiach, či je to jedlo, zábava, workoholizmus a iné, je potrebná striedmosť a sebaovládanie. Práca odčerpáva energiu len mierne, vášne a emócie nesmierne. Človek nežije preto, aby si čo najviac „užil“ a potom šiel zničený do hrobu. Človek je niečo viac! Človek je stvorenie s nádejou na večný život, a preto udržujme sebaovládaním svoje telo aj myseľ v dobrej kondícii.
  6. Upustite od látok vytvárajúcich závislosť. Tabak, kofeín, alkoholické nápoje, sladkosti, kakao a čokoláda, čierny a zelený čaj, posilňujúce látky a lieky, ktoré klamú nervový systém, to všetko patrí medzi závislosti čiže drogy. Sú to jedy, ktoré dráždia nervovú sústavu, znižujú výkonnosť a skracujú život. Žiadna zo závislostí nestojí za to, aby uberala z vašich síl, oslabovala vaše telo k chorobám a otupovala myseľ. Hoci sa vám zdá, že máte svoju závislosť pod kontrolou, je to naopak. Ste jej otrokmi!
  7. Vyvarujte sa častého užívanie liekov na recept. Časté užívanie akéhokoľvek lieku je škodlivé a prináša veľký počet vedľajších účinkov. Mnoho vynikajúcich lekárov sa dnes zhoduje v tom, že len málo liekov má skutočne liečivý účinok. Väčšinu zdravotných problémov sa dá zvládnuť, a hlavne im predísť správnymi životnými návykmi a prírodnými metódami liečby ako je hydroterapia, liečebná strava, pôst, pohyb, slnko, bylinky a iné.
  8. Spánok je pre bystrú myseľ základ. Ak trpíte nespavosťou a nervozitou, vykúpte sa minútu či dve v 38,5 stupňoch celsia teplej vode. Potom vodu schlaďte na 33 – 35 stupňov, pokračujte podľa potreby pol hodiny až hodinu. To je zriedkakedy neúspešné. Takisto vyskúšajte bylinky.
  9. Netrápte sa a skúste sa naučiť veci prijímať. Hlavne tie, ktoré nedokážete nijak ovplyvniť. Myšlienky panujú nad emóciami a postupne je dobré, ak sa ich naučíte ovládať. Zamyslite sa nad otázkou: „Zmení sa niečo tým, že si do svojej mysle pustíte negatívne myšlienky?“ Myslím, že nie. Navyše pokiaľ ste veriaci, určite sa neváhajte obrátiť na svojho stvoriteľa, ktorý sa o vás stará a má všetko v rukách.
  10. Výčitky svedomia dokážu zničiť dušu. Každý z nás v živote urobil niečo, čo ho potom mrzelo, a vedel, že to bolo zlé. Nenechajte to zlo ukryté v sebe, nedovoľte, aby výčitky zožierali a otupovali vnútro, ale požiadajte o odpustenie a pokiaľ je to možné, napravte to.

Jedzte, pite, spite, cvičte i pracujte – všetko robte čo najlepšie.

Fanny Bilková, Zdroj: Hlavne to Zdravie..

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.