toggle menu

Power Kurzy

Nikdy sa nenechajte odradiť od toho, k čomu vás srdce ťahá. Narodili sme sa do spoločnosti, v ktorej sme dostali do vienka programy správania a myslenia, že musíme pracovať 8 hodín v jednej práci najlepšie doživotne, mať stabilný príjem a istoty. Musí to byť naozaj tak?

Veľmi dlho som rozmýšľala nad touto témou nakoľko som si ňou sama prešla. Mám pocit, že moje tvrdenie nebude dostatočne objektívne, utvorte si vlastný názor.  Moje rozhodnutie dospelo k záveru, že svoju dlhoročnú  prácu zmením s čím sa doteraz moja rodina nedokáže vyrovnať. Predsa oni nežijú v mojom tele, neprežívajú udalosti v mojom vnútri, nevykonávajú prácu, ktorú neznášam.

Nikdy sa nenechajte odradiť od toho, k čomu vás srdce ťahá. Narodili sme sa do spoločnosti, v ktorej sme dostali do vienka programy správania a myslenia, že musíme pracovať 8 hodín v jednej práci najlepšie doživotne, mať stabilný príjem a  istoty. Druhou stránkou tejto istoty, je podvedomí boj proti pravidlám, v ktorých sa necítime dobre a naša duša a telo trpia.

Napriek tomu, než ukončíte pracovný pomer, je fajn prejsť si týchto 10 bodov, a po ich zhodnotení sa až rozhodnúť, ktorou cestou pôjdete. Tu je 10 spôsobov, ako byť šťastný v práci ktorá sa vám nepáči:

1. Zistite čo vás trápi najviac

V niektorých prípadoch presne viete, prečo sa vám práca nepáči. Napríklad by to mohla byť niektorá vaša povahová črta. Keď zistíte prečo sa vám práca nepáči, budete môcť podniknúť kroky na nápravu a zaviesť ďalšie kroky, aby ste sa cítili lepšie. Zapíšte si všetko, čo vo vašej práci nemáte radi. Keď to budete mať čierne na bielom, budete cítiť menšiu úľavu. Okrem toho budete vidieť všetky oblasti, v ktorých ste nespokojní.

2. Pripomeňte si, čo vás vedie k práci

Existuje nejaký aspekt vašej práce, ktorý sa vám páči, alebo ktorý vo vás vyvoláva dobrý pocit? Napríklad mať možnosť získať viac peňazí, alebo sa zamerať na rozširovanie svojich schopností. Ak je to možné, napíšte si to a vyveste na stenu vo svojej kancelárii. Týmto spôsobom si vždy budete pamätať prečo tam ešte pracujete.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo pokračujeme v práci ktorú nemáme radi:

  • Platenie účtov
  • Istota, vie čo môžete očakávať
  • Zlá situácia na pracovnom trhu
  • Dúfate v povýšenie
  • Pohodlie ako je blízkosť domu
  • Vyhovujúci pracovný čas
  • Využívať benefity v zamestnaní

Ako náhle budete vedieť čo vás drží v práci, ktorú nenávidíte, budete mať lepšiu predstavu o svojich hodnotách.

3. Venujte si viac času pre seba

Ak zistíte, že vaša práca je vyčerpávajúca, možno budete chcieť mať viac času na sústredenie sa samého na seba. Tým sa zabezpečí, že sa budete v práci cítiť vždy sviežo. Budete tráviť viac času robením, čo vás robí šťastným:

  • Počúvajte hudbu
  • Zacvičte si
  • Meditujte

4. Rokujte so zamestnávateľom

Môžete urobiť zmeny vo vašej práci? Pri rokovaní so zamestnávateľom sa zamerajte na výhody, ktoré  by boli dobré pre vás, aj pre zamestnávateľa. Vytvorte si zoznam všetkých vecí, ktoré by vás urobili šťastnými a mali pozitívny vplyv na šéfa.

5. Neboj sa povedať nie

Niekedy vaša práca pohltí aj váš život, keď prijímate veľa projektov. Ak chcete dosiahnuť väčšiu rovnováhu medzi prácou a osobným životom, mali by ste začať hovoriť NIE. Zamyslite sa ako zdvorilým spôsobom poviete nie a uprednostnite svoje pohodlie.

6. Nastavte si viac hraníc

To môže byť jedným z problémov, že nemáte dostatok hraníc. Môžete si stanoviť svoje pravidlá a vyžiadať ich dodržiavanie. Môžete sa rozhodnúť, že cez víkend nebudete kontrolovať svoje emaily.

7. Nastavte si viac hraníc

Môžete skúsiť premýšľať o tom, ako ovplyvníte svoju spoločnosť a ako ovplyvníte život iných, ako sú spolupracovníci, klienti a rodina. Ak spoločnosti pripomeniete svoju hodnotu, možno budete mať šancu vyjednať si lepšie podmienky.

8. Rozšírte svoju sieť kontaktov

Pri práci využívajte možností kontaktov, to vám umožní byť dostatočne skoro upozornený na nové príležitosti, alebo dostanete veľmi užitočnú radu.

9. Zamerajte sa na profesionálny rozvoj

Rozvoj vám pomôže zlepšiť vaše zručnosti, nadobudnete pocit sebadôvery vo svoje schopnosti. Tiež vám to pomôže stať sa asertívnejší, v jestvujúcom zamestnaní alebo pri hľadaní nového pracovného miesta.

10. Začnite hľadať novú prácu

Keď ste už vyskúšali všetko a stále svoju prácu nemáte radi, mali by ste zvážiť ukončenie pracovného pomeru. Umožní vám to prejsť na iné pracovisko alebo novú prácu s novým kolektívom a šéfom.

Na záver mi dovoľte vám popriať veľa dobrých rozhodnutí pri hodnotení vyššie spomenutých bodoch. Kto si stále nebude istý, môže využiť služby odborníkov, ktorí mu v tom ochotne pomôžu, ako napr. Silvia alebo Tomáš Langermannovci.

Veľa šťastia!

ODPORÚČANÉ KURZY


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1631

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1633

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.