toggle menu

Power Coaching

Pár typov, ktoré vám môžu spestriť lockdown time. Je to vážna alebo zábavná spoločenská hra? Intuitívny výber knihy, ktorá vám môže dať odpovede na otázky? Alebo umenie? Siahnite aj po tých dlho odkladaných „papierikoch“, ktoré hovoria, čo všetko by ste chceli porobiť a neurobili ste ešte!

Každý z nás si niekedy v živote prial aspoň trochu času nazvyš, aby sme stihli porobiť všetky zameškané veci. Svet nám to tento rok, ako vidíme, zariadil sám, a aj tak sa niektorí sťažujeme. Naozaj nikdy nebudeme s ničím spokojní? Niekto sa nemá čas nudiť ani trochu, pretože sú buď veľmi aktívni, alebo je ich v rodine mnoho, a tak nevedia, kde im hlava stojí.

No sú medzi nami aj takí, ktorí naozaj už nevedia, čo by ich nadchlo alebo s kým by si pozreli film, pretože sú sami. Sú to napríklad študenti, ktorí uviazli v zahraničí na nejakom jednoizbovom byte. Je to určite kritické obdobie pre stavy smútku. Celé dni sa často venujeme messengeru, ľuďom a okolnostiam, ktoré sú za sklom. Zahľadeli sme si však úprimne do očí vzájomne s niekým za posledné dni aspoň na chvíľu? Možno si to až tak celkom neuvedomujeme, ale Covid nám ponúkol možnosť zažiť seba a spoločnosť druhých trošku hlbšie. 

Tak ako to bývalo pred niekoľkými rokmi, keď svet ešte nebol tak „rozbehaný“. 

Ľudia doma neriešili iba samých seba a svoje veci, ale spoločne sa angažovali v komunitných aktivitách, ktoré ich vzťahy a komunikáciu utužovali.

Osobne mi je najmilšie, keď sa čas s najbližšími trávi pri nejakej dobrej, veselej spoločenskej hre. Existujú ich stovky, stačí si iba vybrať, aký typ je pre vás ten najvhodnejší. Či nejaký vážny, strategický a náročný Katan pre dvojicu, alebo Párty Alias v zábavnom kruhu. Takto viete zamestnať aj svoje deti, dobre ich unaviť a spoznať o trochu viac.

Kamarátka mi spomínala, ako bol jej kamarát vo väzení niekoľko rokov a z nudy prečítal kopu kníh. Viete ako odtiaľ vyšiel? Cítil sa, že rozumie veciam až za roh. Že rozumie svetu o niečo viac, možno až príliš. Prečo teda nesiahnuť po nejakej knihe len tak intuitívne alebo cielene? Napríklad aj po takej, ktorá vám dá porozumenie toho, čo vás už dlho trápi z oblasti zdravia alebo vzťahov. Duchovnými knihami tiež nič nepokazíte. Jednotlivci, ktorí sú sami, to určite ocenia.

Umenie je medzi nami preto, aby sa človek zmeditoval a ponoril do svojho vnútra. Čo tak si vyskúšať namaľovať vlastnú mandalu spolu s deťmi? Mandaly sú energetické kruhy, a návodov na internete je milión. Je to skvelý oddych.

Máte niekde odložené popísané papieriky s tým, čo všetko chcete porobiť a stihnúť? Viem, že lenivosť tomu bráni, ale nijaká iná cesta neexistuje, len jednoducho začať. Predstavte si ten dobrý pocit po tom, keď všetko z toho už máte urobené a môžete sa pohnúť ďalej. 

Maľovanie rodinného portrétu a prírody

Lockdown nám dáva veľa priestoru pre vlastné telo a ducha, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou. Preto ten čas treba naozaj využiť pre seba, pretože na seba často zabúdame. Chceme pre druhých to najlepšie, ale kde sme my? Oživiť dlhoročné manželstvo alebo vzťah sa dá vzájomnými masážami alebo kúpeľom. Určite by som odporučila využiť čas aj pre vlastné detoxikačné a ozdravné kúry tela. Stačia obyčajné oleje, potraviny a bylinky, ktoré máte doma. Vojdime po lockdowne, zvnútra aj zvonka prečistení, do naozaj nového života! Budeme potrebovať veľa síl, tak ich naberajme teraz!

ODPORÚČANÉ KURZY


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1631

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1633

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.