toggle menu

Webinar

Na začiatku môjho písania musím objasniť dve veci. Prvá z nich je, že roky sa venujem terapiám, čo predurčuje môj doterajší prístup. Druhou je, že o koučingu som si dlho myslela, že človek si u kouča dobre pokecá a dostane nejaké rady do života – nejaké odpovede na  svoje otázky. Milým prekvapením bolo, keď som si koučing vyskúšala ako klient, no stále mi nedochádzalo, čo je úplnou podstatou koučingu.

Na kurze Kouč 104 ma preto ma šokovalo, keď som sa ako prvé musela naučiť – NERADIŤ!!Stále som však z toho mala dojem , že je to len dávanie otázok a človeku doklepne riešenie.

Mýlila som sa. Dnes už viem, že aj na koučingu človek prechádza obrovskými zmenami – procesmi. Zažila som to na vlastnej koži.

Každý deň počas trvania kurzu, sme si vymieňali koučovacie sedenia, ktoré mali svoje „následky“ .  Postupne ako som prechádzala týmto procesom sa mi zvyšovala hladina cukru v krvi, čo som pripisovala nervozite kvôli skúškam. No tento stav pretrvával aj naďalej. Tých 11 dní ma úplne vyčerpalo. Najrpv som si myslela, že ma unavovalo učenie, ale neskôr som pochopila, že je to úplne niečo iné.

Nakoľko som riešila počas koučovacích sedení dosť osobné veci, začalo to vo mne intenzívne pracovať. Išla jedna téma za druhou a vstupovala som z jedného koučingu  do druhého, čo som ani netušila, že so mnu takto zarezonuje.

Koučing nie je „terapia“ avšak nie je podstatné ako nazveme čas strávený uvažovaním nad svojou témou. Podstatný je výsledok, ktorý nám takto strávený čas prinesie. Zmeny, ktoré som začala prežívať už počas koučingových sedení na kurze bežia a prežívam ich stále. Som vo vlastnom centre diania zmien, pocitov, myšlienok. Nereaguje len moja myseľ a emócie , ale aj samotné telo.

Podstatný je výsledok, ktorý nám takto strávený čas prinesie.

Mení sa moja komunikácia, postoje, myslenie, ale takisto ešte prežívam aj vnútorné boje sama so sebou. Vo viacerých veciach sa mi otvorili oči a prehodnocujem svoje postoje, život a svoje okolie. Kým počas týždňa po koučingu som bola emotívnejšia, zúrivejšia a bojovnejšia, teraz sa to zmenilo a som oveľa kľudnejšia , trpezlivejšia. V pravú chvíľu však  viem byť silná na to, aby som sa nenechala využívať, nenechala si skákať po hlave a či ťahať sa do vecí, ktoré sa ma netýkajú.

Postupne som prestala radiť – aj keď to bola moja obľúbená činnosť a kamarátky mi vyvolávali pre rady. Snažím sa ich posúvať na cestu poznania vlastného Ja. Síce v prvých prípadoch to bolelo, ale postupne si na to zvykám a prešlo to až do fázy, že sa radujem s nimi za každý ich „nový“ objav.

Teraz už môžem plne súhlasiť s touto definíciou:

„Koučing je „sprevádzanie niekoho procesom jeho vlastného osobnostného rozvoja”.

Eli

ODPORÚČANÉ KURZY


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1621

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1623

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.