toggle menu

Webinar

Rok 2021 bol pre nás všetkých opäť zrejme viac ako náročný. Sprevádzalo ho množstvo nariadení, obmedzení, príkazov či zákazov. Mnohé naše sny, plány a radosti museli ísť do úzadia. O to viac by sme sa v novom roku mali sústrediť na tie dobré veci, na všetko, čo chceme skúsiť, zažiť, dosiahnuť, objaviť. Veríme, že situácia nám to už čoskoro dovolí

Najlepší čas na prehodnotenie svojich doterajších úspechov, ďalších krokov alebo smerovania, je práve tu – začiatok nového roka.  Venujte chvíľu času sumarizácii toho čo vás v roku 2021 postretlo, čo ste si z toho vzali a akým smerom sa chcete vydať v roku 2022.

S nástupom nového roka sme všetci nadšení, máme veľké očakávania, plány, sny a väčšinou i nadšenie. S plynúcimi týždňami sa toto však postupne môže vytratiť a dosahovanie vytúženého cieľa sa nám akosi vzďaľuje. Preto sme si pre teba pripravili aj menší návod, ako zo svojich predsavzatí neupustiť. 

Chcete mať nový rok lepší, ako ten predošlý? Inšpirujte sa týmito predsavzatiami:

1. Zlepšite svoje sústredenie

Na to, aby ste sa naplno mohli venovať práci na svojich cieľoch je bezpodmienečne potrebná vysoká dávka sústredenia a mentálnej energie. Môžete použiť rôzne prostriedky, no dôležité je nájsť to, čo najviac pomáha práve vám. Či už je to bylinný nápoj, fyzická aktivita alebo iná duchovná činnosť. Vyskúšajte čo najlepšie funguje vám a pustite sa do toho!

2. Zoznámte sa s novými ľuďmi

Posledné dva roky neboli veľmi naklonené získavaniu nových kontaktov, hlavne nie osobne. Tento rok by už na tom mohol byť lepšie, a keby aj náhodou nie, nezostaňte zavretí doma, resp. v komunikácii len s pár osobami. Hľadajte kreatívne spôsoby, skupiny, on-line komunity, kde nájdete ľudí s podobnými cieľmi, záľubami a vášňami aké máte vy. Spoločnými silami, podporovaním sa a nápadmi dosiahnete omnoho viac, než keď bude každý „kopať sám za seba“. Inšpiratívni ľudia, príbehy, nápady sú to, čo nás posúva vpred, a nikdy neviete, kedy, kde vám kto môže pomôcť.

3. Dajte sa do formy

Schudnúť nejaké to kilo, resp. nabrať svalovú hmotu a vyformovať svoju postavu do želanej podoby je najčastejším novoročným predsavzatím na celom svete. Vedeli ste o tom? Ruka v ruke s ním idú aj predsavzatia ako „byť viac fit“, „jesť zdravšie“ a pod. Vytvorte si v úvode roka kalendár na každý mesiac, poctivo si zapisujte, koľko cvičíte, čo jete, a aké výsledky vám to prináša. Hlavne neprestávajte a zostaňte motivovaní až do konca!

Môžete vyskúšať náš kurz “Mentálne chudnutie”, na ktorom vás naučíme efektívne spôsoby, ako sa dostať k svojej vysnívanej váhe. Alebo kurz “Ako si udržať disciplínu a zostať motivovaný”.

4. Zmeňte životný štýl a stravu

Toto môže byť doplnenie bodu číslo tri. Pokiaľ ste však obklopení nezdravým jedlom, je viac ako pravdepodobné, že tento cieľ jednoducho nesplníte. Vyhoďte alebo darujte všetko nezdravé jedlo, ktoré doma máte, vyhýbajte sa fast foodom a spoločnosti konzumujúcej nezdravé veci. So správnou dávkou odhodlania, či dokonca na mieru zostaveným výživovým plánom sú vaše šance na úspech pomerne vysoké.

Strava je viac ako diéta. Je to životný štýl, ktorý je potrebné nastaviť si dlhodobo, aby boli výsledky viditeľné. K tomu nám veľmi napomáha psychika a sila mysle. Prepojte si myseľ, fyzičku a duševné zdravie. Zdravé jedlo tvorí až 60 – 80% toho, ako sa cítite a samozrejme je to najlepšou prevenciou vašeho zdravia.

5. Prestaňte s prokrastináciou a buďte radšej vždy o jeden krok vpred

Za jednu z najčastejších bariér, ktorá delí ľudí od ich úspechu je prokrastinácia. Aj keď majú pred očami svoj cieľ, a niekoľko možných spôsobov ako ho dosiahnuť, jednoducho sa zdráhajú, sú leniví a odkladajú prvý krok na neurčito. Pokiaľ sa jedná o prácu, často tu býva štartérom výpoveď, zhoršenie finančnej situácie a pod., ktoré vás nakopnú k činu. Nenechajte preto situáciu vygradovať na maximum a chopte sa možností v predstihu. Uvidíte, akí vďační budete neskôr za toto všetko.

Určite poznáte staré známe príslovie: “Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra!” – ako ho uviesť do praxe? Na našom webinári vás to radi naučíme.

6. Buďte aktívnejší

Nemusí to byť  iba o tom, že sa snažíte schudnúť alebo nabrať svaly. Pohyb je pre naše telo prirodzený a keď ho nemáme dostatok, má to negatívne dopady na celý náš pohybový systém, kosti, zdravie i náladu. Skúste si vybrať alebo nájsť svoju obľúbenú aktivitu a venujte jej čas aspoň hodinku 2 x týždenne. Skúste sa sústrediť na to, čo vás baví a ideálne v kombinácii, čo vám aj skutočne ide. Extra kroky namiesto MHD či auta vám tiež určite padnú vhod.

7. Eliminujte alebo aspoň znížte stres

Stres je jedným z najväčších zabijakov. Je pôvodcom mnohých ochorení, ktoré dokážu skutočne veľmi znepríjemniť život. Možno sa stres nedá v dnešnej dobe úplne odstrániť z našich životov, no je dôležité zamyslieť sa nad tým, čo sú skutočne veci, pre ktoré je potrebné sa stresovať. Na druhej strane je nutné zaradiť aktivity, ktoré vám pomôžu efektívne stres odbúrať. Stres nám často bráni vidieť veci objektívne, byť kreatívnym a pod. ubezpečte sa teda, že na ceste za tvojimi cieľmi je ho čo možno najmenej.

Taktiež môžete vyskúšať náš kurz “Ovládni svoj stres a strach”, kde sa tejto tematike dopodrobna venujeme.

8. Buďte odvážnejší a využívajte príležitosti

Keď sa cítite dobre a sebavedome vo svojej koži, ľudia to vycítia. Z vašej osoby pôjde pozitívna energia, s ktorou sa každý bude chcieť stotožniť a ktorú bude chcieť mať vo svojej blízkosti. Správne sebavedomie vám pomôže otvoriť množstvo dverí, možností, kontaktov, ktoré vás môžu doviesť k tvojmu cieľu. “Zvýšenie sebavedomia” môžete taktiež nadobudnúť prostredníctvom nášho kurzu.

9. Buďte slušnejší a humánnejší

Dobré spôsoby boli odjakživa dôležitou súčasťou ľudstva. Či už ide o kamarátske alebo biznis vzťahy, slušné správanie vám podstatne uľahčí získanie si dôvery či vstupy do spoločnosti, kde môžete opäť nájsť dôležité kontakty. Taktiež sa môžete poobzerať na vôkol, či nie je niekto z vašich blízkych, ktorí sú v núdzi a potrebovali by pomôcť. Dnes je doba, kedy je táto pomoc neuveriteľne vzácna a nezabúdajte, že všetko dobré sa vám určite raz vráti.

10. Naučte sa byť šťastnými

Aj tí, ktorí majú dobrú postavu, minimum stresu, dostatok financií, dokážu mať pocit, že nie sú celkom šťastní. Je to preto, že šťastie nie je závislé na tom, kto sme a čo máme. Šťastie je stav mysle. Existuje dokonca výskum, ktorí skúmal rôznych výhercov lotérií a ich úrovne šťastia pred výhrou, bezprostredne po nej a v neskorších mesiacoch. 

Ukázalo sa, že väčšina ľudí sa dostalo na svoju pôvodnú hranicu pocitu šťastia už v priebehu 12 mesiacov. Šťastie je teda skutočne len uhol pohľadu, vaše rozhodnutie za čo budete vďační, z čoho sa chcete tešiť je len a len na vás. Vždy tu budú pozitíva aj negatíva, je len na vás, na čo zameriate svoju myseľ a pozornosť. 

11. Vzdajte sa svojich zlozvykov

Odstránenie zlozvykov typu fajčenie alebo pitie alkoholu nielen polichotí vášmu zdraviu, ale aj peňaženke. Ušetrené peniaze za cigarety či alkohol môžeš využiť omnoho efektívnejšie.

12. Pozerajte menej TV a trávte menej času na sociálnych sieťach

Priemerný človek vyplytvá na TV skutočne extrémny objem času. Je fajn zapnúť si na chvíľu svoj obľúbený seriál alebo si niekedy pozrieť výborný film. Bezcieľne dlhočizné vysedávanie pred TV však nie je ani zdravé, ani vás nikam v živote zrejme neposunie. Akonáhle sa vám podarí eliminovať čas pred TV alebo na sociálnych sieťach, uvedomíte si, koľko voľného času zrazu máte. Tento čas môžete využiť omnoho efektívnejšie, napríklad na sebarozvoj.

Knihy sú  taktiež skvelým spôsobom ako nie len získať vedomosti alebo sa naučiť jazyk, ale hlavne pomáhajú vášmu mozgu robiť to, na čo bol stvorený. Premýšľať, vizualizovať, pamätať si…Vďaka týmto činnostiam zlepšujete jeho funkciu a napríklad pomáhate predchádzať aj Alzheimerovej chorobe. 

13. Trávte viacej času s ľuďmi, na ktorých vám záleží a zlepšite svoje vzťahy

Život je príliš krátky na to, aby sme zabúdali na tých, ktorí sú v našom živote skutočne dôležití. Rodina, blízki priatelia, dobrí kolegovia…sú tie osoby, s ktorými sa oplatí tráviť čas. Naopak, ľudia, ktorí vám prinášajú negatívne pocity, by mali z vášho života v novom roku odpochodovať. Pokojne im k tomu dopomôžte a nebojte sa strácať takýchto ľudí. Vyhľadávajte spoločnosť, ktorá vás obohatí a nie toxicky vyčerpá. 

Mnohým sa dnes nedarí nadviazať, či udržať pevný a zároveň naplňujúci vzťah. Nech ide o akýkoľvek vzťah. Preto máme pre vás pripravený aj kurz, na ktorom sa pozrieme na to, ako sa nedostať do stereotypu a aby boli vzťahy neustále naplňujúce. Napriek tomu, že každého potreby môžu byť odlišné, podstatné je nájsť, aká je tá spoločná.

14. Pite viacej vody

Voda tvorí viac ako 70 % nášho tela, preto aby správne fungovalo, je viac ako dôležité ju telu pravidelne dopĺňať. Predídete tak množstvu zdravotných problémov aj únave. Nezabúdajte na to!

15. Vyrovnajte si dlhy a začnite viac šetriť

Veľmi ťažko sa v živote posuniete niekam ďalej, keď vás bude ťažiť bremeno nesplatených dlhov. Snaha stať sa finančne nezávislým by jednoznačne mala dominovať v rebríčku tvojich plánov na nový rok. 

Taktiež akonáhle dostanete pod kontrolu svoje nesplatené veci, je čas začať si odkladať peniaze bokom. Ideálne na sporiaci účet s výhodným úrokom. Uplynulé roky nám jasne ukázal, že nikdy nemôžeme vedieť, kedy sa naše finančné plány zrútia ako domček z karát. Majte odložené peniaze bokom, ako železnú rezervu alebo vreckové na dovolenku, pretože v súčasnej “korona” situácii je to zložité a cítime to všetci, ale aj ušetrených 10 € príde niekedy vhod .. čo myslíte?

16. Spoznajte svoju osobnosť a silné stránky

Poznanie seba samého je základ pre šťastný a úspešný život. Kto som, aké mám hodnoty a čo je pre mňa dôležité sú možno otázky, ktoré si kladiete práve teraz. Nový rok je jednoznačne najlepšou motiváciou ako začať. Keď spoznáte svoju osobnosť a svoje silné stránky, môžete ich využiť vo svoj prospech, čím budete robiť čo vás baví a zároveň v tom môžete byť úspešní.

Náš kurz osobnostnej diagnostiky vám poskytne priestor, aby ste si zodpovedali na tieto otázky a nielen spoznali seba samého, ale aj dokázali rozvinúť svoj potenciál.

17. Zlepšite svoju komunikáciu

Komunikácia je základ. Základ v partnerskom vzťahu, v práci, doma, všade. Zlepšite svoju komunikáciu a komunikačné schopnosti v novom roku a sledujte, ako sa vaše vzťahy menia. Docielite pevnejšie a zdravšie vzťahy. Taktiež je prospešné naučiť sa používať vhodné argumenty a keďže komunikáciu používate na dennej báze, určite vám tieto zručnosti pomôžu.

Ako sa naučiť komunikovať tak, aby vás druhá strana počula? V tomto vám taktiež dokážeme pomôcť na našom kurze komunikácie.

18. Odpustite a vyrovnajte sa s tým, čo sa už nedá zmeniť

Veľmi častým zdrojom negatívnych pocitov v súčasnosti je práve naša minulosť. Výčitky…čo mohlo byť inak? Čo som mal urobiť inak? Čo som mal resp. nemal povedať? Tieto bežné otázky sa v našej hlave neustále búria a nedovolia nám užívať si prítomný moment. Skúste to stopnúť a začnite nový rok s čistým štítom a čistou mysľou.

Odpúšťanie zlepšuje naše vzťahy, učí nás prekonávať egoizmus a naopak rozvíjať empatiu a vzájomné porozumenie medzi ľuďmi. Taktiež máme v novom roku pre vás pripravený kurz, kde sa naučíte, ako sa pozerať na minulosť, ako ju využívať vo svoj prospech v budúcnosti a ako plnohodnotne žiť tu a teraz.

19. Venujte sa dobrovoľníctvu a charite

Venovanie svojho času a energiu ľuďom v núdzi je krásne gesto a zároveň možnosť spoznať nových ľudí. Ak naopak inklinujete viac k zvieratkám môžete sa vybrať aj touto cestou. Zážitky a pozitívna energia, ktorú si z týchto miest odnesiete je na nezaplatenie. Toto je pomoc, ktorá vás neoberie o mnoho peňazí, a taktiež tento čas, ktorý tomu venujete, strávite pozitívne.

20. Buďte trpezliví

Malá rada na záver – buďte vo všetko trpezliví. Rím nepostavili za deň. A ani na auto nenašetríte za mesiac. Cholesterol sa vám nezníži po týždni zdravej stravy. A s kolegami si nezlepšíte vzťah jednou spoločnou kávou. Preto buďte trpezliví a nech vás neodradí, ak nespozorujete výsledky hneď. Na prísloví, že trpezlivosť ruže prináša, je veľký kus pravdy. Tak do toho a nenechajte sa odradiť!

Prajeme vám všetko najlepšie do nového roku 2022!

Tím Power Coaching

ODPORÚČANÉ KURZY


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1621

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1623

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.