toggle menu

Power Coaching

ÚSPEŠNÝ ŽIVOT JE TRIUMF NAD CHAOSOM! Ak máš vo svojej mysli chaos z celého života, potom je náročné zosúladiť presne to, čo chceš naozaj vytvoriť a realizovať sa v tom. 

Väčšinou sa stáva, že človek má aj milión nápadov, ktoré by rád zrealizoval, ale niečo mu stále bráni ísť naplno už len do jedného. Nevie sa akoby rozhodnúť, čo presne chce, a či to vôbec naozaj chce. Len o nich rozpráva, akoby sa už diali, ale „skutek-utek“. Tu sa treba zastaviť a položiť si otázku, čo ja vlastne skutočne v živote chcem robiť,  k čomu mám cítenie vykonávať? Treba byť k sebe úprimný na 100 %. Pretože ak chceš byť naozaj úspešný, musíš robiť to, z čoho máš radosť.

O úspechu sa hovorí vtedy, keď ho človek cíti vo vnútri, srdcom. Nie je to vonkajšia kvalita, ani nejde o to, ukázať sa pred ostatnými, čo som dosiahol, no vôbec ma to neteší. Úspech nemusí byť ani nejaká megalománska méta – ako napr. „stal som sa profesorom, riaditeľom, bohatým podnikateľom, …“ Úspechy sú väčšinou tie podarené maličkosti. Napr. že konečne som vyzdravel po dlhodobom zdravotnom trápení a postupne som sa vyliečil s vlastnou vôľou a zanietením konať pre vlastné dobro. Úspešný človek môže byť aj vtedy, keď vyhral boj s cigaretami a už niekoľko rokov si nezapálil.

ak chceš byť naozaj úspešný, musíš robiť to, z čoho máš radosť.

     „Keď budeme čakať do chvíle, keď budeme pripravení, nikdy nič nevykonáme!“ (Roosevelt) Nie je popravde na čo čakať. Prekonať zábranu lenivosti je prvoradá vec. Druhoradá je vedome sa rozhodovať a vyberať si spomedzi ponúkaných možností. Eliminovať nepotrebné a vyživovať prospešné. Problém nastáva aj vtedy, ak toho robíš veľa, z každého „rožku-trošku“, ale zároveň nič stopercentne. Zásadne si povedz, čo naozaj chcem a čo nie. Naplánuj si to, napíš si to na papier, urob si takú mapu mysle, brainstormuj!

Techník je mnoho, no naučiť ťa to kvalitne dokáže aj náš lektor Tomáš Langermann na webinári „Dovoľ si byť úspešný“. Ide hlavne o to naučiť sa zosúladiť myseľ, ktorá vytvára chaos, s činnosťou. Skús ísť na to po kúsku, ak sa inak nedá. Stanov si jasnú, hmatateľnú víziu a začni s maličkosťou. Každý deň si pridávaj o trochu viac. Ani sa nenazdáš a tento zvyk sa postupne vryje pod kožu, až sa do tej vízie pustíš úplne a uvoľnene. Úspešní ľudia si nastavujú dlhodobé ciele a vedia, že sú výsledkom krátkodobých návykov, ktoré je potrebné robiť každý deň. Tieto návyky by mali byť tvojím životným štýlom, nemožno ich robiť nasilu. Treba ich milovať.

         Posledná informácia na záver. Odkladanie seba samého, inak povedané prokrastinácia, aj keď  vieme, že nám to znemožňuje úspech, ktorý sme si vytýčili, je často spájaný s perfekcionizmom ako osobnostnou črtou. Mať v hlave konštrukt, že všetko musí byť dokonalé, vytvára chronický psychický stres, ktorý nás koniec koncov vedie k ešte väčšiemu vyhýbaniu sa konať. A takto sa vlastne cyklíš v tom kolečku. Samozrejme s perfekcionizmom sú spájané podvedomé strachy zo zlyhania alebo aj z úspechu, ktoré nám bránia konať. Ako sa toho zbaviť?  JednoDUCHO sa perfekcionizmu VZDAJ!

„Dovoľ si byť úspešný“

ODPORÚČANÉ KURZY


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1631

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1633

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.