toggle menu

Power Kurzy

Toto som chcela napísať už dlhšie. Odkladala som to pretože písať o niekom je vždy hodnotenie. Aj keď pozitívne, vždy je to výpoveď o danom človeku, vždy je to osobné. A ja chcem napísať o Silvii.

Píšem to preto, že mám potrebu poďakovať, aj preto, lebo si myslím, že si zaslúži byť spomenutá za to, čo robí. Za Silviou som išla po radu a po pomoc. Pracujem s ľuďmi a potrebovala som sa naučiť lepšie im rozumieť, rozumieť, čo mi hovoria a lepšie komunikovať.

Prišla som do priestorov Powercoachingu neohlásená. Privítal ma jej manžel a spolupracovník Tomáš. Napriek tomu, že som nemala nič dohodnuté a Silvia mala práve klienta, ma pozval ďalej a ponúkol, že na ňu môžem počkať. Spravil mi kávu a rozprávali sme sa. Nevyzvedal, hovoril aj o sebe a o bežných veciach. Asi videl, že ozaj niečo potrebujem. Po pol hodine prišla Silvia. Predstavila som sa, povedala, že chápem, že som prišla neohlásene a budem rada, ak si na mňa nájde čas lebo potrebujem jej pomoc. Sadli sme si a povedala som jej, čo sa potrebujem naučiť.

Potrebujem vedieť to, čo vie ona, počúvať, správne sa pýtať, byť ticho a pochopiť, čo mi vlastne ten druhý hovorí.

Lebo mi to nejde a prejavuje sa to v mojich vzťahoch, v práci, vlastne všade. Mám svoj projekt, kde robím s deťmi a mladými a potrebujem to vedieť lepšie. Jedným dychom som dodala, že ich kurz pre budúcich koučov je strašne drahý. Myslím, že som povedala „Potrebujem ho, no nechcem vám tu nechať obličku.“ Ako som rozprávala, vyjasňovalo sa mi, čo vlastne od nej chcem. Viete, čo urobila? Počúvala. Ale nie tak ako počúvame niekoho, kto nám prišiel niečo povedať. Ona počúvala totálne. Neviem to vyjadriť lepšie. V živote ma nikto takto nepočúval. Sústredila som na každé moje slovo, spýtala sa, či dobre rozumie. Zhrnula, čo som jej povedala a čo teda chcem. Pýtala sa ako mi to pomôže, ako to bude keď ich kurz absolvujem, čo od toho očakávam.

POCITY A DOJMY

Mala som zvláštny pocit, bolo to, akoby sa snažila stať sa mnou. Napriek tomu, že som prišla s požiadavkami, že až, neodbila ma. Povedala, že sa jej páči, ako sa chcem zlepšiť, aj, že chcem naučené využívať vo svojom projekte. Ponúkla mi, že môžem absolvovať najbližší kurz so všetkými zľavami, ktoré bola schopná vymyslieť. A že ich bolo. Sedela som oproti nej ako obarená. Doslova mi povedala, že je skvelé, že sa snažím a chcem robiť niečo, čo pomôže iným a ona ma podporí ako len bude vedieť. Neznámu ženu. Ani som nevedela, čo na to povedať. Odišla som s pocitom, že som vyhrala v Športke.

Neskôr na kurze som pochopila čo urobila – bola profesionál. A ako profesionál ma koučovala. Všetky svoje znalosti a skúsenosti použila na mne. A presne toto nás potom učila na kurze Kouč 104. Bola náročná, dávala nám úlohy, museli sme hneď koučovať, nahrávať videá, naučiť sa pýtať, všímať si prejavu hovoriaceho. Celá veda, no od nej podaná neuveriteľne zrozumiteľne. Na všetko používala príklady, príbehy. Hovorila tak, že aj hluchý by pochopil o čom ten koučing vlastne je. A znova som mala pri koučovaní s ňou vždy znova pocit, že mi vidí do hlavy ako nikto. Presne trafila, čo chcem, nie preto, že by hádala, ale preto, že počúvala tuším každou bunkou svojho tela.

Presne trafila, čo chcem, nie preto, že by hádala, ale preto, že počúvala tuším každou bunkou svojho tela.

Presne toto som sa chcela naučiť. Stále sa to učím. V mojom prípade je to najmä o trpezlivosti a domýšľaní si. No vidím o čo lepšie viem niekoho pochopiť, keď ho naozaj pozorne počúvam a kladiem správne otázky. Ešte dodám, že Tomáš ma zas vedel pri nacvičovaní koučingu neskutočne vytočiť. Dal mi zadanie, s ktorým som nevedela pohnúť. Bol klient, ktorému sa pokazilo staré obľúbené rádio a nechcel nové. Problém, s ktorým chcel pomoc kouča. No katastrofa. Som mu za ňu ale vďačná, ukázal mi, že je úplne jedno s akým problémom za vami človek príde, viete mu pomôcť zistiť, čo vlastne chce.

Naučené používam a snažím sa to stále zlepšovať. Sledujem, čo Silvia a Tomáš robia. A stále znova ma prekvapujú. Nespomínam to, čo robia ako nezištnú pomoc, aj toho je veľa. Čo sa týka koučov, podporujú svojich žiakov, dávajú im tipy, budujú komunitu koučov. Nekončí to tým, že som dostala certifikát o zvládnutí kurzu. Môžem si kurz Kouč 104 o rok bezplatne zopakovať. Páči sa mi čo robia, aj ako to robia. Páči sa mi, že počúvajú naozaj a pomáhajú naozaj. Lebo takto sa to robí, keď chcete zlepšiť svet, začnete od seba.  Uznávam, obdivujem a ďakujem.  

Biba     


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1631

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1633

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.