toggle menu

Power Kurzy

    Nerátala som s tým, no zhodou okolností, som ešte minulý rok cez web zažila osobný mini koučing s Tomášom Langermannom, a bola som ohromená tým, aké skryté veci vo mne mi pomohol objaviť.

Boli mojou dennodennou  súčasťou a boli to naučené vzorce alebo nevedomé pochody, ktoré ma brzdili. Ja som pred tým ani nemala nejakú predstavu, ako taký koučing vyzerá a prvýkrát som zažila, čo to vlastne je. Je to neskutočná metóda, ktorá takpovediac odhaľuje človeka do špiku kosti. A najzaujímavejšie na tom je, že na veci si človek prichádza sám. Pomocou hĺbkových otázok prichádza na to, čo robí správne a čo nesprávne. Najprv som naozaj nevedela, že kam tými všetkými otázkami smeruje, pretože tie otázky sú obyčajne-neobyčajné a nútia nás pozrieť sa hlboko do samých seba, a hovoriť iba pravdu. Tomáš bol akoby môj sprievodca, ktorý mi pomáhal odpovedať samej sebe. Veľmi často som zažívala AHA momenty. Závažné oblasti, ktoré som chcela vyriešiť z môjho života a nepovoľovali mi hýbať sa ďalej, boli prokrastinácia a zároveň to, že chcem robiť veľa vecí a projektov naraz. Mojimi problémami sú niekedy aj prílišné snílstvo, a aj to, že zostanem paralyzovaná, keď sa mám medzi niečím rozhodnúť.

Fungovalo to tak

, že k vyriešeniu týchto problémov sme si zadali a pracovali na konkrétom príklade môjho budúceho cieľa, ktorý som chcela dosiahnuť. Bol to môj biznis plán k budúcemu projektu, ktorého predstavu som mala iba v hlave, no spoločne sme začali plánovať kroky, ako by som ho chcela a mohla dosiahnuť.

“Veľmi často som zažívala AHA momenty.

   Boli to navádzajúce otázky typu: „Ako chceš aby vyzeralo tvoje budúce ja? Čo znamená, že chceš mať pozemok? Čo ti stojí v ceste? Čoho si ochotná vzdať sa na tejto ceste? Je možné prvý krok vykonať zajtra? Je tam niečo, čo by ti bránilo ten prvý krok zajtra vykonať a ak áno, vedela by si to odstrániť? Čo ti k tomu chýba?“

Ten viac ako hodinový rozhovor s Tomášom stál iba na neustálych otázkach. A nebolo to vôbec ľahké. Počas nich mi vlastne prichádzal vlastný sebaobraz toho, aké nadstavenie a myslenie treba v mojom živote zmeniť.

Zistila som, že nestačí byť len nápaditá, ale že ja vlastne k tým mojím nápadom, ktoré chcem realizovať, nemám konkrétne kroky, ako ich chcem dosiahnuť. Preto ostávam zvyčajne paralyzovaná a iba nad nimi snívam. A to ide ruka v ruke s tým, že vlastne neviem, čo všetko tie veci, ktoré chcem ísť vytvoriť, obnášajú, a čo všetko musím pred tým urobiť.

Na záver by som vám odporučila, keď vám niečo v živote vadí, aby ste sa vždy opýtali, ako chcete, aby to v skutočnosti vyzeralo? Naplánujte si konkrétne hmatateľné kroky k veciam a dodržujte ich! A keď sa to nepodarí, pátrajte znova po tom, prečo sa to nepodarilo!

ODPORÚČANÉ KURZY


Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1631

Warning: Trying to access array offset on null in /data/d/c/dcca267e-1d23-4e62-90c5-8788cbb0fa2d/powercoaching.sk/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 1633

Pridaj komentár

Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.